13. PANAS PÓŁMARATON ŚLĘŻAŃSKI ODWOŁANY

Kiedy z górą 5 miesięcy temu ogłoszono w Polsce stan epidemii spowodowanej wirusem COVID-19  byliśmy jednymi z pierwszych, którzy przenieśli swoją imprezę na termin jesienny. Mieliśmy wtedy nadzieję, że niemal pół roku to wystarczający czas, aby uporać się z zagrożeniem epidemiologicznym.

Niestety, tego koszmaru 2020 roku nie udało się zwalczyć. Na razie tylko nauczyliśmy się z nim jako tako żyć. Mniej więcej od miesiąca odbywają się imprezy biegowe, ale dotyczy imprez kameralnych do 250 osób lub off-roadowych, które odbywają się poza drogami publicznymi – w lesie, w górach. Nadal nie ma sposobu na przeprowadzanie wielkich imprez biegowych odbywających w miastach, na drogach publicznych, w których biorą udział tysiące osób.

Do planowanego terminu Półmaratonu Ślężańskiego pozostały 2 miesiące. Ponieważ nic nie wskazuje na to, że sytuacja epidemiologiczna się poprawi postanowiliśmy, że 13. PANAS Półmaraton Ślężański w roku 2020 się nie odbędzie. Natomiast liczymy na to, że 20 marca 2021 roku uda się imprezę  przeprowadzić.

 

Dyrektor Biegu  Wojciech Kacperski
Honorowy Dyrektor Biegu Antoni Stankiewicz
Główny Sędzia Biegu Andrzej Puchacz

About Author

Skip to content