13. PZLA Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie ponownie w Sobótce

Górski Bieg na Ślężę odbędzie się 29 maja 2021 na tradycyjnej trasie spod stadionu w Sobótce na szczyt Ślęży. Ten bieg miał się odbyć rok temu, ale ze względu na pandemię nie doszedł do skutku. Ślężański Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sobótce, który jest organizatorem imprezy liczy na to, że tym razem impreza dojdzie do skutku. Tym bardziej, że Polski Związek Lekkiej Atletyki ponownie zdecydował o organizacji Mistrzostw Polski Seniorów w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie podczas tej imprezy. Dotychczas na tej trasie siedmiokrotnie odbywały się mistrzostwa Polski w tej konkurencji, a rekordy trasy należące do Kamila Jastrzębskiego – 25:28 i Dominiki Stelmach – 30:17 nawet dla wytrawnych biegaczy, nie mówiąc już o miłośnikach pieszych wędrówek wydają się jakby były z innego wymiaru.

To czy bieg będzie imprezą otwartą dla wszystkich chętnych, czy tylko dla osób z licencją PZLA zależeć będzie od sytuacji pandemicznej. Organizatorzy bardzo by sobie życzyli, aby impreza była dostępna dla wszystkich, ale sami nie mają na to żadnego wpływu. Zapisy zostaną rozpoczęte 30 kwietnia i wtedy będzie wiadomo w jakiej formule odbędą się te zawody.

Tak więc pisząc te słowa nie mogę tradycyjnie zaprosić wszystkich chętnych do udziału, ale do odwiedzania Masywu Ślęzy zawsze wtedy kiedy jest to tylko możliwe jak najbardziej.

Wojciech Kacperski

Kliknij tu, aby pobrać REGULAMIN M.P. W BIEGU GÓRSKIM 2021.

                                        

 

About Author

Skip to content